Перейти к контенту

Чат онлайн

Пн-Нд 10:00 - 20:00

Як визначити свій тип волосся: поради та рекомендації щодо догляду

Как определить свой тип волос: советы и рекомендации по уходу

До якого типу належить ваше волосся? Це необхідно знати, якщо ви хочете забезпечити максимально ефективний та корисний догляд. Кожен тип потребує певної програми із застосуванням спеціальних засобів. Тільки з правильним доглядом та використанням продуктів, призначених для вашого типу волосся, локони завжди будуть залишатися красивими, здоровими та блискучими.

Сухий тип волосся

Сухість волосся може бути спровокована генетичними особливостями, неправильною роботою сальних залоз або нестачею поживних елементів при дотриманні незбалансованої дієти. Жорсткі, ламкі локони свідчать про те, що їм не вистачає вітамінів та інших корисних речовин. Як зрозуміти, що ви маєте сухий тип волосся? Про це свідчать такі особливості:

  • локони повільно забруднюються, як наслідок миття раз на тиждень;
  • посічені кінці;
  • ламкість і крихкість локонів;
  • відчуття стягнутості шкіри після миття;
  • електризація;
  • складність укладання (волосся не тримають зачіску і швидко розпадаються).

На сухих локонах повільно накопичується жир. Іноді після миття відчувається свербіж та дискомфорт. Через знижене саловиділення пасма позбавлені блиску, ламаються, швидко розшаровуються. При дії на локони гарячим повітрям ситуація посилюється. Вони стають тьмяними, слабкими та тонкими. Власниці сухого типу волосся часто стикаються з такою проблемою, як лупа.

Догляд за такими пасмами повинен бути спрямований на харчування. Важливо підібрати шампунь із легкою текстурою без сульфатів та парабенів. Він повинен ефективно, але дбайливо очищати локони та шкіру голови, не пересушувати їх. Кожне миття завершується нанесенням кондиціонера або живильної маски. Локони повинні насичуватися корисними мікроелементами, вітамінами та оліями, які відновлять їхню текстуру, зволожать, нададуть блиску та м'якості.

Пасми заборонено терти руками або рушником. Така механічна дія тільки збільшить їхню ламкість. Під час відновлювальної програми краще відмовитись від термоприладів та використовувати фен у щадному режимі. Обов'язково наносити на пасми сонцезахисні спреї, які зберігають баланс вологи і надають зволожуючу дію.

Жирний тип волосся

Підвищена жирність - результат неправильної роботи сальних залоз і рясного виділення шкірного секрету. Такі локони швидко забруднюються. Жирний блиск може з'явитися вже наступного дня або надвечір після миття. Для такого типу також характерні:

  • злиплі пасма на корінні;
  • лупа;
  • відсутність обсягу;
  • тонкість волосин.

Причини - гормональний збій, незбалансоване харчування та неправильний догляд. Дія термоприладів не позначається на стані локонів, вони легко піддаються укладанням. Але, як правило, вона тримається недовго.

Для такого волосся необхідно підібрати м'який засіб з глибоким ефектом, що очищає. Прекрасно підійде від французького будинку «Бальман». Частим миттям зловживати годі було. Проводьте процедуру не частіше ніж через день, щоб не активізувати роботу сальних залоз. Для миття використовуйте теплу або холодну воду.

Бальзами та ополіскувачі рекомендується наносити лише на довжину волосся. Відмовтеся від засобів, що містять у своєму складі силікони. Вони провокують жирність, сприяють швидшому забрудненню. Маски слід наносити не частіше ніж раз на тиждень. Мінімізуйте кількість масляних засобів та спреїв.

Комбінований тип волосся

Якщо ваше коріння швидко жирніє, а кінці - сухі і мляві, ви володарка волосся комбінованого типу. На третій день після миття на корені видно блиск, пасма втрачає об'єм, іноді виникає почуття стягнутості на шкірі.

Такий тип піддається лише прикореневому укладанню. Після сушіння феном або дії термоприладів кінці починають пушитися, ламатися, розшаровуватися.

Жирність на коренях обумовлена ​​неправильною роботою сальних заліз. А сухість свідчить про те, що волоссю не вистачає живлення та зволоження.

Для догляду за комбінованим волоссям чудово підійде живильний шампунь Balmain. Він ефективно очищає шкіру голови, при цьому насичуємо локони корисними мікроелементами.Структура відновлюється, робота сальних залоз регулюється, пасма стають живими, м'якими та блискучими.

Після миття наносите на волосся кондиціонер, 1-2 рази на тиждень використовуйте маски. Перед укладанням або виходом на вулицю в літній сезон обробляйте локони термозахисним та сонцезахисними спреями. Акуратно розчісуйте пасма гребенем з великими зубами, але робіть це після того, як волосся висохне. Для кінчиків використовуйте незмивні засоби та олії, що забезпечують живлення, зволоження та м'якість.

Нормальний тип волосся

Сильні, блискучі локони, шкіра голови без лупи, відсутність сверблячки, почуття стягнутості, неприємних відчуттів після миття - основні показники здорового, нормального волосся. Вони забруднюються на 4 день, легко укладаються та тримають зачіску. Пасма легко розчісуються, кінчики не січуться, не ламаються і не обсипаються. Протягом 3-х днів після миття волосся зберігає свою густоту, блиск і пишність. Але вони завжди позбавлені недосконалостей. У деяких випадках володарки довгих локонів можуть помітити трохи посічені кінці або електризацію в зимовий сезон.

Нормальне, здорове волосся рекомендується мити 2-3 рази на тиждень. Незважаючи на те, що такі локони зволожені і насичені, необхідно підтримувати їх стан за допомогою кондиціонерів, бальзамів та масок. Перші два види доглядових засобів використовуються при кожному митті. Маски застосовуються раз на 7-10 днів. Комбінуйте засоби різної дії: у літній сезон використовуйте зволожуючі формули, у зимовий – поживні, в осінній та весняний – продукти для відновлення. Обов'язково захищайте пасма від негативної дії сонячних променів, солі, високих температур. Мінімізуйте механічну дію, ставтеся до них дбайливо, і локони будуть радувати вас своєю красою щодня, залишаючись найкращою прикрасою для будь-якого образу.